Зайве в нашому організмі

Зображення користувача Irina.

        А чи знаєте ви, що в організмі людини вчені налічують близько 90 рудиментів? Ці непрацюючі органи дісталися нам як баласт еволюції. Більшості вони не приносять ніяких турбот, іноді ж проявляють себе в крайньому степені, заподіюючи страждання.

         Найвідоміший рудиментом, що є свідоцтвом хвостатості наших далеких пращурів - куприк. На сто тисяч немовлят двоє народжуються з хвостиком, який зазвичай видаляється. Придаток сліпої кишки, апендикс, в разі запалення, приводить на стіл хірурга 89% його пацієнтів. Зуби мудрості у кожного третього виростають неправильно. Якщо не вистачає місця на щелепі, їх доводиться видаляти. «Гусяча шкіра» піднімає волосяний покрив. Так зберігається тепло, а здиблена шерсть робить істоту крупнішою. Покрив з хутра давно зник, а рефлекс залишився.

        Правда вчені поступово реабілітують деякі частини тіла, переводячи їх у розряд корисних. Виявилося, що «марна» селезінка допомагає організму відновити серце після нападу. «Непотрібний» апендикс врятує від отруєнь. Кісточки куприка важливі в опорній системі. Цікаво, що за часів Дарвіна в організмі людини нараховували до двохсот рудиментів! Тепер, з розвитком науки, ця кількість неабияк скоротилася. То, можливо, ми просто не все про себе знаємо?
      Джерела: http://worldmystery.ru, http://www.kp.ru.

Збір матеріалів Збір матеріалів
12:58:54|127.0.0.1|localhost|2024-04-23|Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)|18.223.111.48

:
: